Wyjazd na łódkę z dziećmi

Z dziećmi na żaglach – dobry pomysł na wakacje

Jak zapewnić dzieciom wakacje pełne wrażeń? Co zrobić, by rodzinny urlop dla każdego stał się wspaniałą przygodą? Takich dylematów nie mają miłośnicy sportów wodnych, którzy lato spędzają ze swą rodziną na swych łodziach oraz jachtach.

Mazury – raj dla miłośników sportów wodnych

Kraina Tysiąca Jezior jest rajem dla amatorów sportów wodnych. W tej części kraju każdy, bez względu na wiek, może spędzić niezapomniane wakacje na łódce. Giżycko, Mikołajki, szlak Wielkich Jezior – oto atrakcje, które dla miłośników wakacji pod żaglami są najlepszą zachętą do spędzenia urlopu właśnie w tej części kraju. W tych miejscowościach czekają i liczne kwatery, i wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Najciekawsze szlaki dla żeglarzy

W tej części kraju żeglarze mogą korzystać z wielu ciekawych tras. Jedna z tych najpopularniejszych łączy Węgorzewo z Giżyckiem, a jej pokonanie jest idealną okazją do poznania Krainy Wielkich Jezior. Ciekawy szlak łączy też Giżycko z Mikołajkami oraz Mikołajki z Nidą.

Nie tylko woda

Mazury to wspaniałe jeziora i ciekawa oferta dla miłośników żagli, jednak nie tylko tym atrakcjom można tu poświęcić swój czas. W Krainie Wielkich Jezior czekają też cenne zabytki, których zwiedzenie stanie się dla małych turystów dodatkową atrakcją. Bunkry w Mamerkach oraz Wilczy Szaniec, Twierdza Boyen w Giżycku oraz wycieczka szlakiem krzyżackich zamków – oto propozycje, z których można skorzystać. Idealnym miejscem na rodzinny wypoczynek na lądzie będzie też Kadzidłowo, znane z Parku Dzikich Zwierząt. Na uwagę zasługuje też Stacja Naukowa PAN w Popielnie, która może zachwycić młodych miłośników przyrody.

Jak zaplanować taką wyprawę z dzieckiem?

Wyjazd z dziećmi na żaglówkę może być wspaniałą przygodą, trzeba ją jednak odpowiednio zaplanować. Dorośli muszą pamiętać o kamizelkach bezpieczeństwa, muszą też przygotować się na sytuacje awaryjne oraz w porę zaplanować wszelkie obowiązki. Warto też pamiętać, by w trakcie rejsu angażować malucha w prace na łodzi. Dzięki temu mały żeglarz nie tylko zdobędzie wiele nowych umiejętności, ale też poczuje się częścią grupy. Dobrze zaopatrzona apteczka, zapas środków chroniących przed komarami oraz kosmetyków do opalania, odpowiedni strój dla małych żeglarzy – to kolejne kwestie, o które warto zadbać przed rozpoczęciem rodzinnego rejsu.

Wakacje na Mazurach to moc atrakcji oraz idealna okazja do tego, by spróbować swych sił w sportach wodnych. Rodzinne rejsy mogą się okazać najlepszym pomysłem na wakacje pełne przygód oraz szansą do spędzenia wspólnie czasu w wyjątkowy sposób.