Wakacje z dziećmi w Polsce

Wakacje z dziećmi. Każdy z nas miał z tym zjawiskiem w jakimś stopniu do czynienia – albo sam, jako brzdąc, wyjeżdżający kiedyś w przeszłości z rodzicami, albo jako dorosły, udający się na letnie wojaże wraz ze swymi latoroślami. Obecność dzieci gwarantuje, że nawet najlepiej zaplanowany wyjazd będzie pełen niespodzianek. Jednak w pewnym stopniu można się na nie przygotować. Z czym zatem wiążą się takowe eskapady i jak je zorganizować?

Gdzie pojechać?

Kierunek podróży jest w zasadzie dowolny. Równie dobrze można pojechać gdzieś w Polskę, jak i zagranicę. W dzisiejszych czasach ceny wyjazdów są często dosyć podobne, natomiast wyjazdy krajowe mają jedną, niezaprzeczalną zaletę: o ile nie wybierzemy się w nie samolotem, dzieciom nie będą się boleśnie zatykać uszy. Jest to szczególnie istotne, jeśli nasze pociechy są malutkimi dziećmi, ponieważ tym samym unikniemy oskarżycielskich spojrzeń współpasażerów, zastanawiających się, dlaczego, u licha, los skazał ich na podróżowanie w towarzystwie naszego płaczącego potomstwa.

Dobrze jest wybrać miejsce, o którym wiadomo, że jest przychylne rodzinom z dziećmi, czyli takie, które zapewnia atrakcje nie tylko na czas pięknej pogody, ale również i siąpiącego deszczu. Może to być specjalna strefa dziecięca, w której znajduje się kącik plastyczny, gry planszowe, piłkarzyki czy stół ping-pongowy. Dzieci lubiące spokojnie poczytać książkę lub komiks z pewnością ucieszą się na widok biblioteki, pełnej ciekawych pozycji. Mogą to też być atrakcje zorganizowane w formie zajęć fakultatywnych. Coraz liczniejsze hotele dla rodzin z dziećmi oferują zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Lekcje pływania z trenerem, ćwiczenia emisji głosu, malowanie – wybór jest naprawdę spory, więc tak młodsze, jak i starsze dzieci znajdą coś dla siebie.

Czego się spodziewać?

Przede wszystkim tego, że im młodsi są nasi potomkowie, tym więcej uwagi będziemy musieli im poświęcić. Planując podróż samochodem, pamiętajmy o tym, aby znalazły się tam przerwy niezbędne dla rozprostowania nóg i skorzystania z toalety. Do samochodu zabierzmy ulubioną zabawkę dziecka, choć pewnie w trakcie podróży okaże się, że naszej pociesze nagle zmieniły się preferencje i ta aktualnie ulubiona znajduje się na samym dnie bagażnika.

Spodziewajmy się także i tego, że, podobnie jak w domu, nie będzie nam dane się wyspać, bo nasze dziecię będzie pełne energii już od bladego świtu. Dzięki temu również i my będziemy od rana mieli szansę na niezapomniane wakacje z rodziną w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.