Wakacje z alergikiem

Niedługo czas wakacji i niektórzy już myślą o wyjeździe w jakieś egzotyczne kraje. Są też tacy, którzy nie tylko muszą myśleć o tym czy starczy na wyjazd na przykład do Tajlandii ale również o alergiach swoich lub swojego dziecka. Ci drudzy są postawieni w trudniejszej sytuacji, ponieważ wyjazd na ferie z alergikiem nie jest wcale taki łatwy jakby się mogło wydawać. Jednak z drugiej strony przy odpowiedniej strategii można bardzo miło spędzić czas w okresie lenistwa.

Gdzie pojechać?

Jeśli chodzi o wakacje w Polsce to poleca się przede wszystkim wyjazd nad morze. Można się również spotkać z opinią różnych „znawców”, którzy także będą polecać wyjazd w góry, lecz badania pokazują, że stężenie alergenów w powietrzu zaczyna zmieniać się tam dopiero od 1000-2000 metrów nad poziomem morza. Dzięki tym informacją wiemy, że jeśli nie będziemy spali wysoko w górach to stężenie będzie to takie samo jak na nizinach. Jeśli chodzi o morze to tam stężenie alergenów jest dużo niższe niż na płaskim terenie, a to wszystko zawdzięczamy wodzie, która jak wiadomo oczyszcza powietrze.

Jak jeść?

Jedzenie jest czymś istotnym i potrzebnym do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Lista alergenów będących w jedzeniu jest bardzo długa, a każdy alergik wie co powinien odstawić jeśli chce spokojnie wypocząć. Organizując wyjazd powinniśmy dowiedzieć się gdzie dostaniemy jedzenie, które nam nie zaszkodzi. Także powinniśmy świadomie podchodzić do tematu i nie próbować za bardzo nowych potraw, a w szczególności tych z budek na ulicy. To samo tyczy się osób uczulonych na różne owady. Jak wiadomo okres wakacji jest okresem wzmożonego ruchu na przykład os i powinniśmy szczególnie uważać na to co jemy i czy przypadkiem ktoś nie je tego równocześnie z nami. Jeśli ugryziemy kawałek drożdżówki z osą to nasze wakacje i okres wypoczynku zamienią się w okres stresu.

 

Uczulenie na słońce

Każdy z nas okresie letnim chce się opalić żeby wyglądać jak najlepiej. Jednak powinniśmy wziąć pod uwagę nasze zdrowie i jeśli przebywamy na plaży to używać filtrów, a także przewiewnych koszulek. Także, po zażyciu niektórych leków nie wolno opalać się na słońcu, więc przed wyjazdem warto skonsultować z lekarzem nasze plany na wakacje.

Alergia u dziecka – jak z nią sobie poradzić?

Jeśli jedziemy z dzieckiem i chcemy żeby dobrze się bawiło, warto zadbać o odpowiednie jego zachowanie. Powinniśmy wytłumaczyć jak ma się zachowywać gdy zobaczy osę lub źle się poczuje. Także nie tylko on powinien być przygotowany tylko także rodzice, ponieważ apteczka alergika to podstawa, którą powinniśmy ze sobą zabrać.

Jak widać wakacje z dzieckiem, które jest alergikiem nie muszą oznaczać siedzenia w domu. Trzeba zapamiętać pewne fakty i być przygotowanym na każdą okoliczność, a wakacje przeżyjemy w fajnej atmosferze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.