Wakacje w siodle – idealny plan wakacyjny dla Twojego dziecka

Twoje dziecko zaczyna w wolnym czasie rysować kucyki, prosić cię o przybory szkolne z My Little Pony i koniecznie ma ochotę wybrać się do stadniny jak najszybciej? Warto go posłuchać i dać się wyciągnąć na pierwszą wizytę w krainie jeździectwa.

Korzyści z jeździectwa

Jazda konna jest sportem jedynym w swoim rodzaju, który zapewni twojemu dziecku intensywny rozwój na wielu płaszczyznach. Rozwinie jego koordynację, poprawi ogólną sprawność fizyczną, pozytywnie wpłynie na pamięć. Nie są to jednak jedyne zalety tego typu sportu. Osoby uprawiające jeździectwo bardzo dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu i muszą nauczyć się współpracy z drugą istotą, zupełnie odmienną od nas. To zwiększa jego empatię i tolerancję, uczy kompromisów, ale także odwagi.

 

Kiedy zacząć?

Im wcześniej, tym lepiej – jeżeli oczywiście w pobliżu waszego miejsca zamieszkania znajduje się ośrodek jazdy konnej prowadzący zajęcia odpowiednie dla małych dzieci. Wtedy z powodzeniem uczyć można już 4-5-latki, które początkowo odbywają tylko spokojne spacery na małych kucykach. Najlepiej wtedy uczestniczyć w podobnych lekcjach i wspierać pociechę swoją obecnością. Starsze dziecko z powodzeniem można wysłać na obóz jeździecki, gdzie aktywnie spędzi wakacyjny czas. Z pewnością będzie to dalekie od przesiadywania godzinami nad komputerem!

Obóz jeździecki – jak wygląda?

W jaki sposób przebiegają wakacje dla dzieci w siodle? Przede wszystkim jest to czas spędzony głównie w stajni – młodzi adepci uczą się zatem odpowiedzialności, tego, że zanim na konia się wsiądzie, należy go wyczyścić ubrać, że trzeba go nakarmić, wyczyścić mu boks. Jest to wspaniały sposób na pokazanie dziecku, że nic w życiu nie przychodzi za darmo – ale to wcale nie zaprzecza dobrej zabawie, bo przecież każdy moment spędzony z końmi może być przyjemny! Poza tym dzieciaki spotykają się wtedy z innymi o podobnych zainteresowaniach, co sprzyja budowaniu przyjaźni. Dwa tygodnie spędzone głównie na świeżym powietrzu, poświęcone doskonaleniu sztuki jeździeckiej i integracji z rówieśnikami mogą mieć jedynie dobry wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne zarówno chłopca jak i dziewczynki.

Warto zatem ulec prośbom dziecka i w następne wakacje umożliwić mu wycieczkę do stadniny. Przygoda z jeździectwem może być dla niego jednym ze wspanialszych doświadczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.