Rower dla dziecka

Rowerowe wakacje z maluchami

Planowanie urlopu samemu to coś, gdzie nie musicie zwracać uwagi na innych wygody. Wakacje z dziećmi są równie wspaniałe i wesołe, jednak trzeba wziąć pod uwagę nie tylko siebie, ale przede wszystkim ich, aby zapewnić im podstawowe wygody oraz bezpieczeństwo. Są wśród nas takie rodziny, które uwielbiają jeździć na rowerze. Rodzice już od dawien dawna praktykują jazdę na rowerze i również dzieciom zaszczepili miłość do takich pojazdów. Można więc zaplanować wakacje w Polsce na rowerach.

Plusy rowerowych wakacji

Rowerowy wypoczynek równa się aktywnemu wypoczynkowi. Jeżeli zdecydujecie się na wyjazdy, chociażby po najbliższej okolicy na rowerach, to Waszym dzieciom na pewno nie zabraknie ruchu. Dzięki temu będziecie mogli spędzić wspólnie miłe chwile. Nie będziecie musieli się ograniczać tym, że nie ma parkingu do auta, co pozwoli Wam odkryć wiele wspaniałych miejsc. Co więcej, jazda na rowerze pozwala na spalenie mnóstwo kalorii. Jeżeli do tej pory brakowało Wam ruchu przez pracę, czy też inne obowiązki, to teraz na pewno ten ruch nadrobicie. Co więcej, podróże na rowerze są o wiele bardziej ekologiczne i nie będziecie wpływali na pogorszenie stanu zdrowia dziecka. Fajnie, jeżeli Wasze dziecko samo już jeździ na rowerze, przez co Wy będziecie mieli większą swobodę.

Jednak są też minusy

Jeżeli Wasze dzieci są małe i mają po kilka lat, to niestety ale w długie trasy nie pojadą. Nie możecie liczyć na to, że całą Polskę zwiedzicie rowerami wzdłuż i wszerz. Jedynie możecie pomyśleć o zabraniu rowerów na dodatkowy bagażnik i wyjechaniu w dalsze zakątki kraju autem. Jednak to również może nastręczać problem w postaci zakupu dość drogiego bagażnika. Poza tym uwaga. Cały czas musicie zwracać uwagę na to, aby nikt nie potrącił Waszych pociech, ponieważ na ulicy kierowcy nie zawsze wykazują się odpowiednia rozwagą.

Wybór

Tylko od Was zależy, czy spędzicie te wakacje na rowerach, czy jednak bez nich. Najważniejsze, żeby jednak był to wspaniały i wesoły czas.