Rodzinne wakacje nad jeziorem

Lato to czas, na który czekają zarówno dzieci, jak i dorośli. Jednak wiele osób staje wówczas przed dylematem, dokąd tym razem wybrać się na wakacje z rodziną. Częstym wyborem Polaków są zagraniczne kurorty i Bałtyk. Warto jednak wziąć pod uwagę również inne, nie mniej interesujące możliwości. Jedną z ciekawszych jest z pewnością urlop nad jeziorem.

A może na Mazury?

Obcowanie z przyrodą, możliwość wyciszenia się i zrelaksowania na łonie natury oraz stały, bliski dostęp do wody – to zdecydowanie zalety wakacji nad jeziorem. Jednym z najbardziej interesujących pod tym względem regionów naszego kraju są Mazury. Położona w północno-wschodniej części Polski kraina to przede wszystkim wspaniałe krajobrazy, malownicze widoki i ogromne bogactwo roślin i zwierząt. Popularne miejscowości, jak Węgorzewo, Ruciane-Nida, Mrągowo, Mikołajki, Giżycko czy Ostróda, a także nieco mniejsze i rzadziej odwiedzane, stanowią ogrom atrakcji dla osób w każdym wieku. Codziennego obcowanie z wodą daje możliwość uprawiania wielu sportów, takich jak kajakarstwo, żeglarstwo, nurkowanie, windsurfing czy po prostu pływanie. Mazury to również idealne miejsce dla amatorów łowienia ryb. Nie zabraknie tu także atrakcji dla miłośników kultury i sztuki – sezon wakacyjny sprzyja organizacji licznych imprez, festynów i koncertów muzycznych (m.in. Piknik Country w Mrągowie, Naturalnie Mazury Festiwal w Węgorzewie czy Olsztyn Green Festiwal).

Miejsce przyjazne dzieciom

Urlop na Mazurach może być interesujący pod względem turystycznym i wypoczynkowym nie tylko dla dorosłych, ale przede wszystkim spełnia wszelkie wymagania, jeżeli chodzi o wakacje z dziećmi. Ważną informacją dla rodziców jest fakt, że woda w tym regionie jest czysta, więc mogą z niej bezpiecznie korzystać nawet najmłodsi. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu lasów i jezior, to bez wątpienia idealne warunki do aktywnej zabawy. Ponadto skorzystać można także z wielu mazurskich parków rozrywki czy centrów rekreacyjno-sportowych z boiskami, trampolinami, fontannami lub zjeżdżalniami. Jednak aktywność fizyczna nie jest jedyną mazurską atrakcją dla najmłodszych. Warto wykorzystać urlop w tym rejonie do odwiedzenia licznych rezerwatów przyrody, muzeów, zamków, skansenów czy planetariów. W wielu z nich programy zwiedzania przystosowane są specjalnie pod kątem dzieci, umożliwiając przystępne zapoznanie kilkulatków z wiedzą przyrodniczą, geograficzną czy historyczną.

Gdzie zamieszkać?

Mazury to rejon na tyle atrakcyjny, że każdego roku przyciąga sporą liczbę turystów. Z tego względu doskonale rozwinięta jest tu infrastruktura i baza noclegowa. Można więc spać w namiocie, wynająć prywatną kwaterę, domek letniskowy, pensjonat lub po prostu zdecydować się na ośrodek wypoczynkowy lub hotel na Mazurach. Ceny zróżnicowane są ze względu na standard i lokalizację, więc każdy indywidualnie decyduje, jaka opcja najbardziej mu odpowiada. Możliwości wyboru jest mnóstwo, najlepiej jednak zająć się kwestią rezerwacji noclegu nieco wcześniej. Wybierając się na wakacje z dziećmi warto pamiętać, że niejeden hotel na Mazurach ma w ofercie liczne atrakcje dla maluchów, np. basen, plac zabaw, sprzęt do gier, a nawet zajęcia z profesjonalnym animatorem. To dość ciekawa opcja nie tylko dla najmłodszych, ale również dla rodziców, którzy mają wówczas chwilę dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.