apteczka - bezpieczne wakacje

Bezpieczne i aktywne wakacje z dziećmi

Każdy, kto chociaż raz w życiu organizował rodzinny wypoczynek, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jest to nie lada wyzwanie. Aby rodzinne wakacje nie skończyły się spektakularną klapą – zwłaszcza jeżeli w wyjeździe uczestniczą małe dzieci – to bezwzględnie należy zadbać o każdy szczegół, niezależnie od tego czy jedzie się nad wodę czy w góry.

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Planując rodzinne wakacje, na pierwszym miejscu powinno zadbać się o kwestie bezpieczeństwa – należy przemyśleć, co musi znaleźć się w bagażu, aby było bezpieczniej. Organizując wyjazd nad wodę, warto pomyśleć o apteczce turystycznej, kremie do opalania z wysokim filtrem, specjalnych butach do pływania, które minimalizują ryzyko skaleczeń i otarć o śmieci zalegające na dnach zbiorników a także odpowiednie ubranie na plażę i do kąpieli. Również aktywny wyjazd w góry wiąże się z koniecznością zabrania odpowiedniego ekwipunku – planując rodzinne wycieczki trzeba zadbać o nosidełko turystyczne dla maluchów, które mogłyby nie wytrzymać trudów całodziennej wyprawy. Inną bardzo istotną kwestią jest nakrycie głowy oraz specjalny środek przeciw kleszczom, których niestety w polskich lasach jest coraz więcej. Również w tym przypadku obowiązkowo należy mieć ze sobą niewielką turystyczną apteczkę zawierającą najpotrzebniejsze leki i opatrunki.

Po drugie – dobra zabawa

Troska o bezpieczeństwo, to nie jedyna bolączka rodziców zabierających swoje pociechy na wakacyjny wypoczynek. Należy zadbać również o rozmaite atrakcje, które uatrakcyjnią maluchowi pobyt za domem. Powinny być one dopasowane do jego wieku i zainteresowań. Należy być jednak doskonale przygotowanym na niespodziewane sytuacje. W polskim klimacie największe figle lubi płatać pogoda. Jeżeli okaże się, że przez dwa tygodnie z nieba będzie się lał deszcz, to większość atrakcji będzie nieosiągalna. Warto zabezpieczyć się na taką ewentualność, zabierając ze sobą na wakacje z dziećmi ulubione zabawki dziecka czy rodzinne gry. Oczywiście nie należy przesadzać z ich ilością – w przeciwnym razie, maluch otoczony swoimi zabawkami może odmawiać wychodzenia z hotelu nawet przy ładnej pogodzie. Pomocny w takiej sytuacji może być też hotel przyjazny dzieciom, który organizuje zabawy dla najmłodszych. Przy odrobinie wprawy każdy może zaplanować wymarzone wakacje dla siebie i całej swojej rodziny – najważniejsze to wybrać odpowiednie miejsce oraz zadbać o bezpieczeństwo i moc atrakcji.