Dzieci na plaży - wakacje nad morzem lub nad jeziorem

Gdzie tanio wybrać się na wakacje z dziećmi?

Bez względu na to, czy to wakacje w Polsce czy zagranicą, wszędzie możemy spędzić urlop za niewielkie pieniądze. Wymaga to jednak wcześniejszego przygotowania.

Oczekiwania a budżet

Na początek powinniśmy ustalić nasz budżet i do niego dostosować oczekiwania. Bądźmy w tym jednak realistami. Za niewygórowaną, kwotę nie możemy spodziewać się luksusów. Możemy jednak spędzić miło chwile razem z dziećmi w skromniejszych warunkach. Ustalmy wymagania odnośnie noclegu, wyżywienia czy dostępności atrakcji dla dzieci. Wybierzmy kierunek podróży i zacznijmy organizację.

Biuro podróży czy organizacja na własną rękę?

Biura podróży kuszą nas różnorodnymi ofertami, często w atrakcyjnych cenach, zwłaszcza jeśli jest to first lub last minute. Jednak po przekalkulowaniu kosztów, nie zawsze są one dla nas tak korzystne jakbyśmy chcieli. Do tego dochodzą także wysokie koszty wycieczek fakultatywnych.

Przy organizacji wakacji na własną rękę, mamy większą kontrolę nad tym w jaki sposób wydajemy pieniądze. Sami możemy zdecydować o większości rzeczy. Często także wycieczka dla całej rodziny wychodzi zdecydowanie taniej, niż wykupiona w biurze.

Z dziećmi na wakacje nad morzem - zdjęcie na plaży

Jak znaleźć tani nocleg?

Za organizację noclegu, który ma być stosunkowo tani, powinniśmy się zabrać już kilka miesięcy przed planowanym urlopem. Warto spędzić trochę czasu, zanim wybierzemy odpowiedni dla nas nocleg. W trakcie poszukiwań możemy skorzystać z porównywarki cen, lub zarezerwować pokój bezpośrednio na stronie hotelu czy pensjonatu. Dokładna analiza bazy noclegowej i rozsądny wybór, może obniżyć koszty wycieczki nawet o kilkaset złotych.

Transport

W zależności czy są to wakacje w Polsce czy za granicą, dobierzmy odpowiedni transport. Nie zawsze samochód jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli jedziemy w długą trasę koszty paliwa czy opłat drogowych mogą okazać się bardzo wysokie. Dodatkowo odpadają nam dni z urlopu, które przeznaczamy na jazdę. Zastanówmy się czy samolot nie będzie lepszą opcją. Odpowiednio wcześnie zarezerwowane bilety, mogą być naprawdę bardzo tanie, a lot samolotem jest dodatkową atrakcją dla dzieci.

Gdzie na wakacje z dziećmi tanio? Wszędzie, tylko zabierzmy się za organizację dużo wcześniej. Jak widzimy tanie wakacje są możliwe. Nie zawsze musimy wybierać najbardziej ekskluzywne miejsca z wszelkimi udogodnieniami, bo najważniejsza jest dobra atmosfera. Często tanie nie znaczy wcale gorsze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.