rodzina na wakacjach

Fantastyczne rodzinne wakacje z dziećmi

Każda rodzina, która planuje swoje wakacje z maluchami, musi nastawić się na to, że poza spontanicznymi wyprawami, warto mieć jeszcze w zanadrzu jakieś ciekawe pomysły na te dni, kiedy na przykład pada deszcz, a dzieci nudzą się i marudzą. Niestety, chyba taka historia spotkała przynajmniej raz każdego z rodziców. Dlatego właśnie lepiej zawczasu przygotować sobie listę miejsc, na przykład takich jak muzea dla dzieci, do których będzie można wybrać się z maluchami, jeżeli przebywa się gdzieś w okolicy. Oczywiście takich miejsc w Polsce jest sporo i każdego roku przybywają nowe. Widać, że ich twórcy doskonale wiedzą o tym, że dzieci warto edukować i pokazywać im świat również w taki sposób.

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej

Jeżeli ktoś planuje spędzić wakacje na południu Polski w Beskidach, powinien odwiedzić urocze miasto jakim jest Bielsko-Biała. Miasto samo w sobie jest bardzo atrakcyjne i zachęca do miłych rodzinnych spacerów, a poza tym znajduje się w nim jeszcze jeden fantastyczny obiekt, jakim jest Studio Filmów Rysunkowych. Dla dzieci z pewnością będzie to niesamowita przygoda, jeśli będą mogły zobaczyć jak dawniej tworzono bajki, tak kultowe jak na przykład „Bolek i Lolek”. Poza tym, to dobry pomysł na ciekawe spędzenie czasu również dla dorosłych. Z pewnością niejeden rodzic będzie tam miło wspominał swoje ulubione dobranocki.

Centrum Nauki Kopernik

Stolica oferuje jedną z największych atrakcji w Polsce, miejsce, w którym dzieci po prostu absolutnie nigdy się nie nudzą. Również dorośli będą zachwyceni tym miejscem. Mowa o Centrum Nauki Kopernik, w którym znajdują się nie tylko interesujące wystawy dla dzieci, ale też mnóstwo interaktywnych miejsc, w których dzieci mogą zobaczyć jak działają prawa fizyki czy chemii. Każdy uczeń, który będzie rozpoczynał swoją przygodę z tymi przedmiotami szkolnymi, z pewnością rozbudzi swoje zainteresowanie nimi, po wizycie w tym miejscu. A zatem, kto planuje rodzinne wakacje w centralnej Polsce, powinienem wybrać się do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik. Warto jednak pamiętać o tym, by wcześniej sprawdzić dostępność biletów.

Muzeum Chleba

Muzeum Chleba to z pewnością bardzo ciekawe miejsce, szczególnie dla tych rodzin, dla których świadome odżywianie się jest ważne. Rodzice, którzy zabiorą w takie miejsce swoje dzieci, będą mogli pokazać im, jak powstaje chleb oraz dlaczego tak ważne jest to, aby traktować z szacunkiem nawet najmniejszą jego kromkę. W dobie dzisiejszych czasów, kiedy coraz popularniejszy jest nurt slow food, warto uczyć dzieci i pokazywać im, jak powstaje prawdziwe jedzenie. Jedno z najpiękniejszych Muzeów Chleba w Polsce znajduje się w jednym ze śląskich miast, jakim jest Radzionków.

Wawel

Chociaż Wawel to nie muzeum, każdy, kto podczas wakacji spędzi kilka dni w Krakowie, powinien właśnie wybrać się na ten zamek wraz z dziećmi. To miejsce będzie naprawdę fascynujące dla starszych dzieciaków, które znają już trochę historii Polski, a także interesują się na przykład serialami czy grami historycznymi. Jeżeli rodzice zechcą opowiedzieć im jakieś ciekawe historie, dotyczące królów Polski i ich życia na Wawelu, to będzie lekcja połączona z rozrywką.