Wakacje z dziećmi – jak się do nich przygotować?

Wakacje z dziećmi. Przez wiele lat tego typu fraza przyprawiała Polaków o dreszcze. Krzyczące, wszędobylskie dzieciaki były ostatnim elementem, o którym marzyliśmy podczas wakacyjnych wojaży. Czasy jednak się zmieniły i dzięki wielu udogodnieniom wakacje z dzieckiem nie muszą być koszmarem, który będzie śnił nam się po nocach.

Chałupy, welcome to

Wakacje z dziećmi w Polsce to opcja dostępna dzisiaj dla każdego. Rozwinięty transport kolejowy, autobusowy oraz autokarowy, a także duża dostępność samochodów osobowych pozwala nam na dotarcie do każdego, nawet najbardziej odległego zakątka Polski. Naprzeciw potrzebom rodziców wyszły również bazy noclegowe i gastronomiczne zlokalizowane w miejscowościach turystycznych (i nie tylko). Jednak bez względu na cel podróży, przed samym osiągnięciem wakacyjnej destynacji, czeka nas podróż. Jedne wyjazdy okażą się dłuższe, podczas gdy inne będą trwały tylko przysłowiową chwilę. W czasie każdej podróży warto jednak zająć dziecko czymś ciekawym, by jazda np. samochodem nie była dla niego traumą, która zniszczy wyjazd wszystkich uczestników wyprawy. W przypadku niemowląt dobrym wyborem będzie jazda w czasie drzemki malucha. Rodzice przedszkolaków na czas przemieszczania się do miejsca docelowego zaopatrzyć mogą się w gry edukacyjne takie jak np. Czarny Piotruś, Domino oraz Zagadki Smoka Obiboka. Dzieci szkolne łatwiej czymś zająć, co będzie widoczne po wręczeniu im przenośnego tabletu z włączoną animacją.

We’re going to Ibiza

Wakacje z dziećmi za granicą wydają się być trudniejszym orzechem do zgryzienia. Nic bardziej mylnego. Rozbudowana infrastruktura hotelowa pomoże nam nie tylko w wyborze miejsca przystosowanego dla najmłodszych, ale również destynacji, gdzie sami jako dorośli nie będziemy się nudzić. W dzisiejszych czasach hotel przyjazny dzieciom znaleźć nie jest trudno. Szeroka oferta zajęć animacyjnych przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku powinna być jednym z najważniejszych kryteriów wyboru miejsca, gdzie spędzimy kilka dni w czasie naszych upragnionych wakacji. Dobrym działaniem będzie także zapoznanie się z komentarzami i opiniami pozostawionymi przez innych rodziców- wszak nikt nie doradzi rodzicowi tak jak inny rodzic.
Wybierając zagraniczny cel podróży warto pamiętać także o czekającej nas podróży. Długotrwały lot samolotem może być nudny nie tylko dla przedszkolaka, ale również nastolatka. Część dzieci pewnie chętnie będzie w tym czasie spać, jednak początkowa ekscytacja podróżą może spowodować bezsenność, która może stać się wówczas koszmarem rodziców.
Przed wejściem do samolotu, bądź też autokaru lub pociągu, dziecko warto wyciszyć, a także nakarmić lekką strawą. Zbyt obciążające żołądek jedzenie może stać się powodem rewolucji żołądkowych, które nie będą mile widziane przez współpasażerów. Zabranie ulubionej maskotki (przytulanki) to także strzał w dziesiątkę. Mini- gry dostępne w każdym kiosku, niewielkie czasopisma a także zwykła kolorowanka i zestaw kredek również sprawdzą się w długotrwałej podróży.

Podróżowanie z dzieckiem to koszmar? Teraz już nie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.