Domki w górach na wakacje z dziećmi

Domki czy hotel – co wybrać na wakacje z dziećmi?

Gdy myślimy o wymarzonych wakacjach nad morzem, często mamy przed oczami wizję błogiego spokoju, ciszy i relaksu. Nie myślimy wtedy o dzieciach, a to błąd bo wakacje z naszymi milusińskimi, również mogą odprężać i dawać mnóstwo satysfakcji. Jednak by taki urlop był udany, musimy go odpowiednio zaplanować. Nie wystarczy, że wybierzemy pierwszy lepszy hotel nad morzem, musi to być miejsce przeznaczone dla rodzin. Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie miejsce na wakacyjny relaks z dziećmi?

Przestrzeń i prywatność

Wybierając się na wakacje z dziećmi, należy wziąć pod uwagę, że dziecko musi mieć dużo przestrzeni. Domki, oprócz tego, że są dużo przestronniejsze niż pokoje w hotelach, posiadają też ogród. Dzieci mogą czuć większą swobodę, mają dużo miejsca na zabawę. Również dla dorosłych jest to zaleta, możemy wyjść na na zewnątrz, usiąść na werandzie i relaksować się ciszą i spokojem. Domki dają także większą prywatność niż hotele. Nie jesteśmy tu ograniczeni jedynie cienką ścianką. Tu mamy cały budynek dla siebie i możemy sobie pozwolić na dużo więcej. Nie będziemy przeszkadzać sąsiadom zza ściany, a oni nie będą przeszkadzać nam. Hotele dla rodzin z dziećmi często są bardzo głośne, domek pod tym względem jest dużo bardziej komfortową opcją.

 

Hamak nad morzem - wakacje nad morzem z dziećmi

Atrakcje na terenie obiektu

Wiele domków oferuje także różne atrakcje dla dzieci jak na przykład place zabaw czy boiska do gry w piłkę. Tak przygotowane zaplecze daje pewność, że dziecko bawi się w bezpiecznym miejscu blisko rodziców. Wyposażenie placów zabaw, zajmie dzieci na długie godziny. Zjeżdżalnie, trampoliny czy plastikowe zabawki umilą im chwile, a dorosłym zagwarantują trochę odpoczynku. Często także, w obrębie domków znajduje się basen czy jacuzzi, jest to doskonałe miejsce na zabawę z dziećmi czy też relaks dla dorosłych. Przy hotelach zazwyczaj znajduje się jeden, niewielki plac zabaw na kilkadziesiąt pokoi. Musimy także wyjść z dzieckiem i go pilnować siedząc na placu.

Lokalizacja

Wycieczka z malcem na plaże to co najmniej kilka toreb, kosmetyki ochronne, jedzenie i picie, zabawki. Ważne by trasa którą musimy pokonać nie była zbyt długa.
Hotele nad morzem często znajdują się w znacznej odległości od plaży. Są to duże budynki, które muszą posiadać odpowiednią infrastrukturę. W przypadku domków, często są usytuowane bardzo blisko plaży. Dzięki temu wyprawa nad morze jest dużo prostsza. Dziecko nie narzeka na to, że musi daleko iść, a my nie musimy także zabierać ze sobą wszystkiego na raz.

Na wakacje nad morzem z dziećmi domki to najlepszy wybór, duża swoboda jaką oferują, pozwala nam na więcej relaksu i odprężenia. Dzieci mają mnóstwo atrakcji i się nie nudzą, a szczęśliwe dzieci to i zadowoleni rodzice. Warto jeszcze przed sezonem wybrać i zarezerwować odpowiednie miejsce, by potem móc w spokoju cieszyć się urlopem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.