Wakacje z dziećmi – oferty

Wybierając się na wakacje wraz z całą rodziną, w której skład wchodzą również małe dzieci, zaraz po wyborze miejsca wypoczynkowego warto poszukać stosownego hotelu. Wakacyjna kwatera musi być bowiem odpowiednio przystosowana dla wszystkich członków rodziny, ze szczególnym uwzględnieniem tych najmłodszych. Dobrze byłoby zająć się tą kwestią odpowiednio wcześnie, by po rezerwacji na ostatnią chwilę nie zaskoczyły nas żadne nieprzyjemne niespodzianki.

Udogodnienia dla rodziców małych dzieci w pokojach hotelowych

Na samym początku warto zasięgnąć informacji dotyczących tego, czy w interesującym nas hotelu znajdują się windy oraz miejsca przeznaczone na wózki. Co więcej, w pokoju rodzinnym zabezpieczone powinny być nie tylko wszystkie ostre krawędzie, ale również okna oraz drzwi. W pokoju powinniśmy znaleźć też: nawilżacz powietrza i zabezpieczenia do kontaktów. Warto także zapytać o wyposażenie łazienek. Dobrze, by łazienkowa podłoga była wyłożona matą antypoślizgową. Oprócz standardowych urządzeń sanitarnych powinny się w niej znaleźć dodatkowe akcesoria, przeznaczone specjalnie dla małych dzieci w hotelu, takie jak między innymi: wanienka do kąpieli, nocnik oraz podesty do umywalek. O obecność tego rodzaju udogodnień można zapytać przed dokonaniem rezerwacji pokoju.

Pokój z dostawką czy bez?

Sporną kwestią może być dostawka w pokoju hotelowym. Jeśli jest to po prostu rozkładana sofa, która zajmuje sporo miejsca i nie jest wygodna, raczej nie warto wybierać tego rozwiązania. Jeśli zaś pod hasłem dostawka kryje się mniejsze łóżko, warto rozważyć tę opcję. Przed zarezerwowaniem takiego pokoju należy sprawdzić przy rezerwacji, jak on wygląda.

Opieka nad dziećmi

Rodzice, którzy wyjeżdżają na wakacje z małymi dziećmi, chcieliby zapewne mieć również odrobinę czasu tylko dla siebie. Z tego względu należałoby dowiedzieć się, czy w danym hotelu pracują osoby upoważnione do opieki nad dziećmi lub znajdują się wszelkiego rodzaju sfery zabaw. Mogą to być na przykład: edukacyjne warsztaty o charakterze rozrywkowym, jak i tradycyjne bawialnie. W czasie gdy dzieci będą zajęte własnymi zajęciami, rodzice mogą odpoczywać we dwoje.

Menu dla dzieci

Równie istotnym zagadnieniem przy wyborze odpowiedniego hotelu na wakacje z małymi dziećmi są posiłki. Dobrze byłoby, gdyby w hotelu znajdował się lokal, który oferuje menu dziecięce. Oprócz posiłków dostosowanych dla najmłodszych, w restauracji takiej powinno znajdować się także odpowiednie wyposażenie w postaci specjalnych miejsc dla dzieci oraz bezpiecznych i łatwych do utrzymania sztućców.

Media

Choć na wakacje nie wyjeżdża się po to, by przez cały dzień oglądać telewizję czy też korzystać z Internetu bez przerwy, warto dopilnować, by w rezerwowanym przez nas pokoju był dostęp do wszystkich mediów, na przykład na wypadek deszczowych dni. Poza tym niektóre dzieci nie potrafią zasnąć bez obejrzenia choć fragmentu ulubionej bajki.

Wybierając hotel na wakacje z całą rodziną, oprócz oczywistej kwestii, jaką jest nasz budżet, należy przeanalizować też wiele innych zagadnień, jak: udogodnienia dla matek, animacje i opiekę nad dziećmi pod naszą nieobecność, posiłki oraz media. Niektóre oferty wakacyjne dla rodzin z dziećmi zawierają różnego rodzaju pakiety feryjne, z których czasem warto skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.