Wakacje dla dzieci z angielskim

Zbliża się czas, kiedy to słońce będzie świeciło na niebie aż do późnych godzin wieczornych, a dzieci uwolnione będą od szkolnych obowiązków – zeszyty i podręczniki znikną w kącie przez dwa miesiące. W tym czasie można zapisać pociechę na różnego rodzaju wycieczki, kolonie albo samodzielnie zorganizować wypad nad morze czy też w góry. Nie ma nic lepsze niż wspólne spędzanie wolnego czasu w rodzinnym gronie.

Zasięgnąć języka

Istnieje jednak inna możliwość, podczas której dziecko jest w stanie jednocześnie dobrze się bawić, spędzając miło czas i jednocześnie uczyć się języka obcego. Choć wydaje się to mało wiarygodne, trzeba przyznać, że z punktu widzenia rodzica dbającego o przyszłość swojej pociechy jest to niepowtarzalna szansa na dodatkowe punkty w życiu i nadchodzącej karierze zawodowej.

Wakacje z językiem angielskim to świetna okazja do szlifowania języka, jak również do dobrej zabawy w gronie rówieśników. Stawianie pierwszych kroków w komunikacji międzynarodowej, kiedy nie zna się obcej mowy, a trzeba jakoś się porozumiewać, przebiega znacznie sprawniej, jeżeli przebywa się wśród osób w podobnej sytuacji. Dlatego właśnie polecane są wszelkiego rodzaju kolonie i półkolonie, a także obozy, dzięki którym można w niezobowiązującej atmosferze gaworzyć po inszemu.

Poza granicami języka

Istnieje również inna możliwość. Można zwyczajnie wysłać swoje dziecko za granicę w tamach wycieczki. Oczywiście z pilotem, który będzie odpowiadał za bezpieczeństwo oraz dobre zdrowie wszystkich uczestników. Dzięki temu wypuszcza się dziecko na szeroką wodę, na której może z łatwością obyć się w obcym środowisku, wiedząc, że nie zostanie ono pozostawione samemu sobie.

To bardzo ważne, żeby dać mu nieco samodzielności i pozwolić na własne błędy. Tylko dzięki tego rodzaju próbom ośmieli się częściej nawiązywać kontakt z osobami nieposługującymi się jego własnym językiem. Jednocześnie będzie w stanie rozpoznać i nauczyć się popularniejszych fraz i słów, jakimi posługują się użytkownicy obcej mowy.

Panować nad językiem

Jednocześnie tego rodzaju wakacje dla dzieci, to doświadczenia uczące najmłodszych, jak sprawnie posługiwać się własną mową, zgłębiać jej tajniki i dobrze się bawić, starają się znaleźć powiązania między różnymi wyrazami obu stron. W trakcie tego procesu powstają różnorodne nieporozumienia, jednak część z nich pozwala na zacieśnienie więzi i łatwiejszą komunikację. Trzeba tylko wiedzieć, kiedy powiedziało się coś niestosownego – informacje te można nabyć jedynie poprzez praktykę oraz często obcowanie z ludźmi. Pozwoli to na wyuczenie się ich mowy ciała oraz wyczucie napiętej atmosfery.

Pomocna z pewnością będzie intuicja językowa, ponieważ wakacje z dziećmi z całą pewnością nie będą należało do szczególnie formalnych i sztywnych. Będzie się z pewnością dużo działo, opiekunowie będą mieli pełne ręce roboty z energicznymi podopiecznymi, a jako nauczyciele języka będą się starali zachęcić i ułatwić dzieciom bezproblemową, przyjemną naukę. Jest to jedyne w swoim rodzaju przeżycie, które pozostaje w pamięci na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.